Wydarzenie - Pożary zewnętrzne

Forest Camp 2023

  • 19 maja 13:00 - 21 maja 23:59
  • SNEP
  • Nadleśnictwo Gołąbki

Opis wydarzenia:

Forest Camp.PL to 3 dniowe zajęcia poświęcone tematyce pożarów zewnętrznych.

Zajęcia, na które zapraszamy pozwolą uczestnikom zapoznać się z najnowszą wiedzą i stosować ją w praktyce pod okiem ekspertów. Nie zabraknie ćwiczeń z ogniem, innowacyjnych rozwiązań i ciekawych niespodzianek. Podczas kursu przewidujemy około piętnastu stacji tematycznych, na których przedstawimy niezbędną wiedzę dotyczącą bezpiecznego i skutecznego gaszenia lasów, przekazaną w przystępny sposób.

Zajęcia, na które zapraszamy pozwolą uczestnikom zapoznać się z najnowszą wiedzą i stosować ją w praktyce pod okiem ekspertów. Zaplanowaliśmy dużo ćwiczeń z ogniem, innowacyjnych rozwiązań i ciekawych niespodzianek. Podczas kursu przewidujemy około dziesięciu stacji tematycznych, na których przedstawimy niezbędną wiedzę dotyczącą bezpiecznego i skutecznego gaszenia lasów, przekazaną w przystępny sposób. Planujemy również możliwość zapoznania się z nowościami produktowymi renomowanych producentów sprzętu przeciwpożarowego.

Podstawowym założeniem manewrów przeciwpożarowych jest trzydniowy program szkoleniowy skupiający się na praktycznych umiejętnościach. Planujemy udział około 100 uczestników, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Grupy kilku (8-12) uczestników, wyposażonych w mapę terenu, będą musiały odnaleźć punkty kontrolne w lesie. W tych punktach będą wykonywane określone zadania pod nadzorem instruktora. Szkolenie obejmie całodzienne, wyczerpujące wędrówki przez las, jak również wymagającą pracę manualną z narzędziami ręcznymi. Grupy będą pracować niezależnie od siebie. Uczestnicy będą narażeni na płomienie, dym i ciepło. Obowiązkowe jest posiadanie własnego indywidualnego sprzętu ochrony osobistej. Największy nacisk kładziemy na praktyczne wykonanie zadań i pracę zespołową.

Lokalizacja:

Nadleśnictwo Gołąbki

Organizator:

Stowarzyszenie Niezależnych Ekspertów Pożarnictwa

Wideo: